1949-tőla magyar Jézus Társasági Atyák irányításával a szervezet nagylétszámú iskolává fejlődött, amihez a világháború utánnagy számban érkező családok, majd az 1956-os menekültekletelepedése nagyban hozzájárult.
A hatvanas években Póta László jezsuita testvér nagy lelkesedéssel, áldozatkészséggel és elkötelezettséggel irányította és fejlesztette az iskolát, majd a nagy érdeklődést tekintetbe véve a Szent Erzsébet Templommal szemben megvásárolt egy épületet, ami ezentúl az iskola intézményének otthonául szolgált.
1971-tőla pedagógus, Jaschkó Balázs atya vette át az iskola irányítását.Kitűnő pedagógiai felkészültséggel rendelkezett és az általaválogatott tanítói karral az intézmény mintaiskoláváfejlődött.
1980-tól az iskolában dolgozó tanerők vették át az intézmény vezetését. Ők voltak: Török András, Kaslik Péter és Rády-Péntek Zsuzsa.
1985-benköltözött az egyházközösség jelenlegi helyére, ahol az iskolaaz újonnan épült ifjúsági központban kapott helyet. Ez az újépület biztosította a közel 200 tanuló elhelyezését. A tanárigárda vezetése után az iskola igazgatását Zadubán György vetteát.
Akanadai állam 1991-ben megszüntette a hétvégi nyelviskoláknaknyújtott anyagi segítségét, ekkor a magyar iskola csatlakozott aTorontó Katolikus Iskolaszékhez, amely anyagi és pedagógiaisegítséggel is hozzájárult az intézmény továbbifejlődéshez.
Akilencvenes évek elején a létszám ismét növekedni kezdett, amiaz iskola bővítésének szükségességét vonta maga után, így1993-ban egy új emeletet építettek a már meglévő központra.
Jelenleg Perényi Csilla igazgatónő vezetésével folyik a színvonalas oktatómunka, szoros együttműködésben Forrai Tamás atyával és a Szent Erzsébet Egyházközösséggel.
Az elmúlt évtizedekben az iskola létszáma rendszeresen kétszáz felett volt, ami egyértelmű képek alkot az iskola iránti igényről, valamint az iskola dolgozóinak lelkes, önzetlen munkájáról.