Német Ágnes

Német Ágnesnek hívnak, Délvidéki származású vagyok. Nagybecskereken születettem és fejeztem be magyar nyelven az általános- és középiskolát, majd Belgrádban az egyetemi tanulmányaimat.

Huszonöt éve élek Kanadában, Két fiamat igyekszem magyar szellemben neveli. Mindketten 11 éven át voltak a torontói Szent Erzsébet Magyar Óvoda és Iskola diákjai és számos magyar rendezvény és szavalóverseny résztvevői. Anyanyelvünk és hagyományaink ápolását itt a diaszpórában nagyon fontosnak tartom és ebben a helyi hétvégi magyar iskolák meghatározó szerepet játszanak. Megtiszteltetés számomra, hogy alkalmam van a magyar irodalom és költészet szeretetét továbbadni a diákoknak az iskola keretén belül.