Mekker Eszter

Ovi 1

Mekker Eszter vagyok. Már három éves koromban elhatároztam, hogy óvó néni leszek, ha nagy leszek. Ez az érzés elkísért a pályaválasztásig. Magyarországon a Bajai Eötvös József Tanítóképző Főiskola óvodapedagógus szakán végeztem, majd a Madarasi Szivárvány Óvodában dolgoztam óvónőként. Kanadában folytattam a pályafutásomat és a Toronto Montessori Institute Early Childhood course szakán szereztem meg a diplomát.

Öt gyermek édesanyjaként átérzem, hogy a szülőknek mennyire sokat jelent, hogy gyermeküket biztonságban, gondos óvónők és segítők mellett tudják amíg ők nincsenek velük, ezért nagyon fontosnak tartom a meghitt, családias légkör megteremtését az óvodában. Hiszem azt, hogy minden gyermek egyéni törődést igényel. A pozitív tulajdonságaikat kiemelve, egyéni adottságaiknak, képességeiknek megfelelően fejlődve képesek a legjobban megismerni önmagukat és az őket körülvevő világot. A hivatásomban azt szeretem, hogy nincs két egyforma nap, mindig kreatívnak kell lenni, olyan tevékenységeket, programokat tervezni, melyek által a gyermekek új ismertetekkel és tudással gyarapodnak.